Lubelska Federacja Bardów zagra w pełnym, ośmioosobowym składzie, co w obecnym czasie zdarza się rzadko. Program koncertu będzie „odświętny” w kilku znaczeniach.
Odświętny, bo pojawią się utwory grane rzadko, niejako od święta, takie jak „W rytmie bolera”. Ale też odświętny, bo utrzymany w uroczystym nastroju i chwalący życie. Usłyszymy takie utwory jak „Za nic do dodania”, „Okruszek” czy „Dwoje nas razem”. Ponadto zespół wykona utwory klasyczne z repertuaru Leonarda Cohena, Boba Dylana i Edwarda Stachury. Wszystko to z nadwyżką energii, co czyni Lubelską Federację Bardów odrębnymi na polskiej scenie piosenki literackiej.
LFB to oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka, jak i tekst, są przeważnie dziełem członków zespołu.
Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.